Kadra pedagogiczna

W naszym przedszkolu stawiamy na połączenie doświadczenia i entuzjazmu do działania. Zatrudniamy nauczycieli wychowania przedszkolnego, psychologów, logopedów oraz pedagogów specjalnych. Nasze przedszkole znajduje się pod stałą superwizją, aby zapewnić wszystkim dzieciom wsparcie i możliwość rozwoju. Kilka sów o nas:

Lilianna Ożadowicz – właściciel / dyrektor  przedszkola

Nauczyciel dyplomowany. Pedagog z wieloletnim stażem pracy w państwowych placówkach oświatowych na stanowiskach: nauczyciela i dyrektora Państwowego Przedszkola w Tulcach, pedagoga szkolnego w Gminnym Zespole Szkół w Kleszczewie, wicedyrektora Zespołu Szkół w Tulcach.

Kwalifikacje:

studia magisterskie na wydziale pedagogicznym UAM w Poznaniu
kursy doskonalące z terapii pedagogicznej i logopedycznej
studia podyplomowe - Organizacja i zarządzanie placówkami oświatowymi
studia podyplomowe - ewaluacja pedagogiczna

Lucyna Mikołajczak- dyrektor ds. pedagogicznych

Nauczyciel przedszkola z wykształcenia i zamiłowania,  wieloletni dyrektor  przedszkola publicznego. Wyższe wykształcenie magisterskie, nauczyciel dyplomowany. Przekonana, że w przedszkolu najważniejsza jest ciepła, serdeczna atmosfera pełna akceptacji i zrozumienia dla dzieci. Nauczyciel to osoba która towarzyszy dziecku w jego indywidualnym wszechstronnym rozwoju.

Katarzyna Pietrzykowska - nauczyciel prowadzący grupę Słoneczka

Z wykształcenia jestem nauczycielem wychowania przedszkolnego, pedagogiem, oligofrenopedagogiem oraz trenerem Edukacji przez ruch wg Doroty Dziamskiej. Lubię pracę z dziećmi, ponieważ daje mi wiele radości i satysfakcji, a każdy dzień przynosi nowe doświadczenia. Wobec dzieci jestem przyjazna i życzliwa, a zarazem konsekwentna i wymagająca.

W wolnych chwilach oglądam kino wschodnie, słucham muzyki orientalnej oraz wykonuję rękodzieło.

 

Anna Rybak- nauczyciel prowadzący grupę Jeżyków

Jestem nauczycielem wychowania przedszkolnego. W tym roku mam zaszczyt pracować jako
wychowawca gr Jeżyków - jednej z najmłodszych grup w przedszkolu. Nadal się uczę i na chwilę
obecną mogę powiedzieć, że każdy uśmiech dziecka daje mi siłę do dalszej pracy. Bardzo lubię
pracę z dziećmi i uczę się od nich tak samo, jak one uczą ode mnie . Każde ich nowe osiagnięcie wywołuje uśmiech na mojej twarzy , dzięki czemu mam dla kogo budzić się rano. Poza pracą każdą wolną chwilę spędzam czas z moimi psami od których uczę się cierpliwości i dzięki nim patrzę inaczej na otaczający mnie świat.

Justyna Sztylka- Laskowska- nauczyciel prowadzący grupę Biedronek
Absolwentka uniwersytetu im. Adama Mickiewicza na kierunku pedagogika: edukacja wczesnoszkolna z językiem angielskim oraz doradztwo zawodowe i personalne. Jestem wychowawcą najmłodszej grupy w przedszkolu- Biedronek. W pracy z dziećmi najważniejsze są dla mnie jasno ustalone zasady i konsekwencja. Lubię pracę z maluchami, gdyż wymaga ona m.in. bycia dynamicznym i elastycznym, co jak najbardziej pasuje do mojej osobowości. Ponadto obserwacja zmian zachodzących w rozwoju dzieci daje mi ogromne poczucie satysfakcji oraz dodaje sił do działania. Dodatkowo podczas przebywania z dziećmi można się dobrze bawić (razem z nimi oczywiście), co sprawia, że bardzo lubię swoją pracę.

Anna Fedejko- nauczyciel współprowadzący grupę dzieci 6-letnich, logopeda, terapeuta pedagogiczny
Jestem nauczycielem wychowawnia przedszkolnego, ukończyłam także studia podyplomowe z zakresu oligofrenopedagogiki, jestem także w trakcie studiów podyplomowych na kierunku: Logopedia. Aktualnie wychowawaca najstarszej grupy. Pracę z dziećmi uważam za swoje powołanie. Daje mi ona ogromną radość, a każdy uśmiech i sukces dziecka motywuje do dalszego działania. Każdy dzień pracy z dziećmi uważam za nowe, trudne wyzwanie. Dlatego nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe.  W pracy z dziećmi wykorzystuję metody aktywizujące i nowoczesne środki dydaktyczne.  Dbam o dobrą atmosferę w grupie. Aktualnie na urlopie macierzyńskim.

Natalia Małecka- psycholog

Jestem psychologiem i  certyfikowanym psychoterapeutą systemowym. W przedszkolu spotykam się z dziećmi i nauczycielami starając się sprowadzać psychologiczną teorię na działanie praktyczne sprzyjające rozwojowi dzieci. Dzieci wraz ze mną uczestniczą w programie "Przyjaciele Zippiego". Każdego dnia staram się, aby czuły się bezpiecznie, wspólnie z nauczycielami grup udzielam im adekwatnego do potrzeb wsparcia psychologiczno- pedagogicznego. 

Katarzyna Mielcarek -  neurologopeda

Pedagog, neurologopedia, specjalista wczesnego wspomagania rozwoju, trener biofeedback, specjalista terapii zajęciowej wg pedagogiki M. Montessori, specjalista wczesnej interwencji logopedycznej. Jest właścicielem Centrum Neurologopedycznego HIPOKAMP i twórcą marki hipokamp, którą sygnuje własną serią zabawek i pomocy terapeutycznych. Jest przekonana, że każde dziecko posiada ogromny potencjał, który przez odpowiednio dobrane działania można skutecznie wspierać. Łączy terapię tradycyjną z neurotechnologiami.

 

.

Anna Majchrzak- terapeuta

Ukończyłam Pedagogikę specjalną o specjalności: edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz studia podyplomowe z zakresu Wychowania przedszkolnego. W Bajkowej Krainie pracuję z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Prowadzę z nimi zajęcia indywidualne oraz towarzyszę im podczas zajęć i zabaw w grupie rówieśników. Cechuje mnie spokój, cierpliwość i
konsekwencja. Praca z dziećmi daje mi wiele satysfakcji i pozwala spełniać się zawodowo.

Agnieszka Kołek- logopeda (aktualnie w trakcie urlopu macierzyńskiego)
Z zawodu jestem magistrem komunikacji społecznej ze specjalnością pedagogiczną. Ukończyłam również logopedię i wychowanie przedszkolne z nauczaniem początkowym.W przedszkolu pracuję jako logopeda. Prowadzę terapię logopedyczną z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz z dziećmi  przedszkolnymi powyżej 5 roku życia.Największym sukcesem jest dla mnie prawidłowo wypowiedziana nowa, trudna dla dziecka głoska lub wyraz. Nieustanie podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w różnych szkoleniach oraz warsztatach logopedycznych i pedagogicznych.  Staram się, aby na moich zajęciach dzieci uczyły się poprzez zabawę.
Elżbieta Nogaj- terapeuta
Ukończyłam studia wyższe na kierunku pedagogika o specjalizacji pedagogika opiekuńczo wychowawcza, psychopedagogika specjalna,a także studia podyplomowe wychowanie przedszkolne i nauczanie początkowe. W przedszkolu pracuję z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych, oraz w Grupie Żabek. Bardzo lubię pracę z dziećmi, a każde ich  najmniejsze osiągnięcie daje mi bardzo dużo satysfakcji i wywołuje uśmiech na mojej twarzy. W wolnym czasie spędzam czas na wykonywaniu różnych ozdób z makaronu. Bardzo lubię czytać książki. Czas wakacyjny lubię spędzać na górskich, wędrówkach zwłaszcza Bieszczadach.

Anna Staszyńska- terapeuta

Nauczyciel wychowania przedszkolnego, po kursie do pracy z osobami z autyzmem, teolog.

Daria Czekalska- terapeuta

Ukończyłam studia I stopnia na kierunku Oligofrenopedagogika z terapią autyzmu. Aktualnie podjęłam studia magisterskie na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Ukończyłam także kurs doskonalący - Terapia behawioralna dzieci z autyzmem. W przedszkolu pracuję jako pedagog specjalny. 

Agnieszka Berent – logopeda/ terapeuta dzieci SPE

Absolwentka UMK w Toruniu, pedagog o wielokierunkowej specjalizacji.  Oligofrenopedagog, logopeda, ukończyła również studia podyplomowe z edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej.

Jest osobą odpowiedzialną i solidną, praca z najmłodszymi przynosi jej wiele radości. W wolnych chwilach prowadzi własny blog tematyczny dla osób jąkających się.

Katarzyna Horożaniecka - terapeuta

Jestem absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunkach- Wychowanie Przedszkolne i Nauczanie Początkowe oraz Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka. Ukończyłam także studia podyplomowe z zakresu Oligofrenopedagogiki. W przedszkolu pracuję na stanowisku: Pedagoga Specjalnego. Każde dziecko jest dla mnie ważne i wyjątkowe. W swej pracy stawiam na wszechstronny rozwój maluchów, zgodny z ich indywidualnymi potrzebami i możliwościami. Na co dzień kieruję się słowami słynnego pedagoga J. Korczaka: ,,Mów dziecku, że jest dobre, że może, że potrafi’’. W kręgu moich zainteresowań znajdują się między innymi: arteterapia, malarstwo oraz rękodzieło artystyczne.

Katarzyna Jaworska  psycholog / terapeuta dzieci SPE

Absolwentka UAM w Poznaniu, kierunku - psychologia ze specjalizacją: psychoterapia zaburzeń psychicznych i doradztwo personalne. W czasie studiów - wolontariuszka w Stowarzyszeniu ProFuturo na rzecz dzieci z autyzmem. Interesuję się psychologią dzieci i młodzieży. Lubi czytać, podróżować i aktywnie spędzać czas wolny. Kocha pracę z dziećmi. 

Paulina Kędziora- terapeuta

Z wykształcenia jestem pedagogiem specjalnym. Ukończyłam kurs terapii behawioralnej (doskonalący mnie w pracy z dziećmi ze spektrum autyzmu). Jestem terapeutą w grupie Żabek.
Lubię dobrą muzykę, grę na gitarze, góry i taniec.

Rafał Rudzik

Pedagog specjalny, ukonczył 5 letnie dzienne studia magisterskie na kierunku pedagogika specjalna na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Terapeuta z wieloletnią praktyka kliniczną w pracy nad kształtowaniem umiejętności oraz ograniczaniem zachowań niepożądanych. W 2001 roku odbył 3 miesieczny staz w Instytucie Analizy Zachowania IAA w Stavanger (Norwegia). W latach 2002-2009 pracownik Oddziału dla Dzieci z Autyzmem w Poznaniu prowadzącym kompleksową terapię dzieci z autyzmem. Od 2009 roku członek zespołu diagnostyczno-konsultacyjnego w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Poznaniu. Od 2011 roku superwizor placówek oświatowych skupiających dzieci i młodzież z zaburzeniami rozwojowymi. Członek Polskiego Stowarzyszenia Terapii Behawioralnej. Założyciel Centrum Wspierania Rozwoju Dziecka w Poznaniu.

Iwona Masternak- pomoc pedagogiczna w najmłodszych grupach.

Razem z nami

Nasze przedszkole posiada własną, odpowiednio wyposażoną, kuchnię w której każdego dnia przygotowywane są świeże posiłki dla przedszkolaków. Pani Alicja  dba o to, żeby dania były urozmaicone i dostosowane do potrzeb żywieniowych małych dzieci. Jemy więc smacznie, zdrowo i w przyjaznej atmosferze! Natomiast Pani Małgosia dba o to, aby w naszym przedszkolu było zawsze czysto i przyjemnie.

Ostatnio dodana galeria