Kadra pedagogiczna

W naszym przedszkolu stawiamy na połączenie doświadczenia i entuzjazmu do działania. Zatrudniamy nauczycieli wychowania przedszkolnego, psychologów, logopedów oraz pedagogów specjalnych. Nasze przedszkole znajduje się pod stałą superwizją, aby zapewnić wszystkim dzieciom wsparcie i możliwość rozwoju. Kilka sów o nas:

Lilianna Ożadowicz – właściciel / dyrektor  przedszkola

Nauczyciel dyplomowany. Pedagog z wieloletnim stażem pracy w państwowych placówkach oświatowych na stanowiskach: nauczyciela i dyrektora Państwowego Przedszkola w Tulcach, pedagoga szkolnego w Gminnym Zespole Szkół w Kleszczewie, wicedyrektora Zespołu Szkół w Tulcach. Kwalifikacje: studia magisterskie na wydziale pedagogicznym UAM w Poznaniu, Organizacja i zarządzanie placówkami oświatowymi, studia podyplomowe - ewaluacja pedagogiczna

Lucyna Mikołajczak- dyrektor ds. pedagogicznych

Nauczyciel przedszkola z wykształcenia i zamiłowania,  wieloletni dyrektor  przedszkola publicznego. Wyższe wykształcenie magisterskie, nauczyciel dyplomowany. Przekonana, że w przedszkolu najważniejsza jest ciepła, serdeczna atmosfera pełna akceptacji i zrozumienia dla dzieci. Nauczyciel to osoba która towarzyszy dziecku w jego indywidualnym wszechstronnym rozwoju.

Katarzyna Pietrzykowska - nauczyciel prowadzący grupę Słoneczka

Z wykształcenia jestem nauczycielem wychowania przedszkolnego, pedagogiem, oligofrenopedagogiem oraz trenerem Edukacji przez ruch wg Doroty Dziamskiej. Lubię pracę z dziećmi, ponieważ daje mi wiele radości i satysfakcji, a każdy dzień przynosi nowe doświadczenia. Wobec dzieci jestem przyjazna i życzliwa, a zarazem konsekwentna i wymagająca.

W wolnych chwilach oglądam kino wschodnie, słucham muzyki orientalnej oraz wykonuję rękodzieło.

 

Anna Rybak- nauczyciel prowadzący grupę Jeżyków

Jestem nauczycielem wychowania przedszkolnego. W tym roku mam zaszczyt pracować jako
wychowawca gr Jeżyków -  najstarszej grupy w przedszkolu. Nadal się uczę i na chwilę
obecną mogę powiedzieć, że każdy uśmiech dziecka daje mi siłę do dalszej pracy. Bardzo lubię
pracę z dziećmi i uczę się od nich tak samo, jak one uczą ode mnie . Każde ich nowe osiagnięcie wywołuje uśmiech na mojej twarzy , dzięki czemu mam dla kogo budzić się rano. Poza pracą każdą wolną chwilę spędzam czas z moimi psami od których uczę się cierpliwości i dzięki nim patrzę inaczej na otaczający mnie świat.

Justyna Sztylka- Laskowska- nauczyciel prowadzący grupę Misiów
Absolwentka uniwersytetu im. Adama Mickiewicza na kierunku pedagogika: edukacja wczesnoszkolna z językiem angielskim oraz doradztwo zawodowe i personalne. Jestem wychowawcą najmłodszej grupy w przedszkolu- Misiów. Lubię pracę z dzicmi gdyż wymaga ona m.in. bycia dynamicznym i elastycznym, co jak najbardziej pasuje do mojej osobowości. Ponadto obserwacja zmian zachodzących w rozwoju dzieci daje mi ogromne poczucie satysfakcji oraz dodaje sił do działania. Dodatkowo podczas przebywania z dziećmi można się dobrze bawić (razem z nimi oczywiście), co sprawia, że bardzo lubię swoją pracę.

Anna Majchrzak- terapeuta

Ukończyłam Pedagogikę specjalną o specjalności: edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz studia podyplomowe z zakresu Wychowania przedszkolnego. W Bajkowej Krainie pracuję z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Prowadzę z nimi zajęcia indywidualne oraz towarzyszę im podczas zajęć i zabaw w grupie rówieśników. Cechuje mnie spokój, cierpliwość i
konsekwencja. Praca z dziećmi daje mi wiele satysfakcji i pozwala spełniać się zawodowo.

Natalia Małecka- psycholog

Jestem psychologiem i  certyfikowanym psychoterapeutą systemowym. W przedszkolu spotykam się z dziećmi i nauczycielami starając się sprowadzać psychologiczną teorię na działanie praktyczne sprzyjające rozwojowi dzieci. Dzieci ze wszystkich grup, wraz ze mną, uczestniczą w programie "Spotkania z Leonem". Każdego dnia staram się, aby czuły się bezpiecznie, wspólnie z nauczycielami grup udzielam im adekwatnego do potrzeb wsparcia psychologiczno- pedagogicznego. Swoją pomoc zapewniam także Rodzicom dzieci z naszego przedszkola.

Paulina Mikulińska - Kusik - terapeuta

Jestem magistrem pedagogiki specjalnej, certyfikowanym terapeutą dzieci z autyzmem, trenerem TUS oraz nauczycielem wychowania przedszkolnego.                                                                                                         W Bajkowej Krainie pracuję na stanowisku terapeuty dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, prowadzę zajęcia terapii indywidualnej, grupowej, zajęcia sensoplastyczne oraz trening umiejętności społecznych.                Zajęcia urozmaicam wykorzystując różne metody pracy jak: zabawy z chustą Klanzy czy zabawy wg                          V. Sherborne, tak by było kolorowo, żywo i wesoło. Swoją pracę  kocham za to, że mogę obserwować zmiany jakie zachodzą w dzieciach pod wpływem zajęć, a każdy sukces dziecka jest również moim sukcesem, który nadaje sens temu co robię. Aby skutecznie wspomagać dzieci i ich rodziców, wciąż sukcesywnie zdobywam nowe kwalifikacje i poszerzam swoją wiedzę poprzez udział w różnorodnych szkoleniach i konferencjach.

Katarzyna Bogusz  psycholog / terapeuta dzieci SPE

Absolwentka UAM w Poznaniu, kierunku - psychologia ze specjalizacją: psychoterapia zaburzeń psychicznych i doradztwo personalne. W czasie studiów - wolontariuszka w Stowarzyszeniu ProFuturo na rzecz dzieci z autyzmem. Interesuję się psychologią dzieci i młodzieży. Lubi czytać, podróżować i aktywnie spędzać czas wolny. Kocha pracę z dziećmi. 

Elżbieta Nogaj- terapeuta
Ukończyłam studia wyższe na kierunku pedagogika o specjalizacji pedagogika opiekuńczo wychowawcza, psychopedagogika specjalna,a także studia podyplomowe wychowanie przedszkolne i nauczanie początkowe. W przedszkolu pracuję z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych, oraz w Grupie Żabek. Bardzo lubię pracę z dziećmi, a każde ich  najmniejsze osiągnięcie daje mi bardzo dużo satysfakcji i wywołuje uśmiech na mojej twarzy. W wolnym czasie spędzam czas na wykonywaniu różnych ozdób z makaronu. Bardzo lubię czytać książki. Czas wakacyjny lubię spędzać na górskich, wędrówkach zwłaszcza Bieszczadach.

Ewelina Ćwiklińska- Jestem absolwentką wydziału pedagogicznego Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, oligofrenopedagogiem, a także ukończyłam kurs do pracy z osobami ze spektrum autyzmu. W Bajkowej Krainie pracuję z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Praca ta przynosi mi wiele satysfakcji, każdy postęp dziecka jest powodem do radości. Ponadto dziecięcy uśmiech i bezpośredniość sprawiają, że świat jest piękny. 
Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci, fanką jazdy rowerem i długich spacerów.

Daria Czekalska- terapeuta

Ukończyłam studia I stopnia na kierunku Oligofrenopedagogika z terapią autyzmu. Aktualnie podjęłam studia magisterskie na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Ukończyłam także kurs doskonalący - Terapia behawioralna dzieci z autyzmem. W przedszkolu pracuję jako pedagog specjalny. 

Karolina Radziemska - neurologopeda

Katarzyna Horożaniecka - terapeuta

Jestem absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunkach- Wychowanie Przedszkolne i Nauczanie Początkowe oraz Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka. Ukończyłam także studia podyplomowe z zakresu Oligofrenopedagogiki. W przedszkolu pracuję na stanowisku: Pedagoga Specjalnego. Każde dziecko jest dla mnie ważne i wyjątkowe. W swej pracy stawiam na wszechstronny rozwój maluchów, zgodny z ich indywidualnymi potrzebami i możliwościami. Na co dzień kieruję się słowami słynnego pedagoga J. Korczaka: ,,Mów dziecku, że jest dobre, że może, że potrafi’’. W kręgu moich zainteresowań znajdują się między innymi: arteterapia, malarstwo oraz rękodzieło artystyczne.

Anna Staszyńska- terapeuta

Nauczyciel wychowania przedszkolnego, po kursie do pracy z osobami z autyzmem, teolog.

Anna Fedejko- nauczyciel współprowadzący grupę dzieci 6-letnich, logopeda, terapeuta pedagogiczny (na urlopie macierzyńskim)
Jestem nauczycielem wychowawnia przedszkolnego, ukończyłam także studia podyplomowe z zakresu oligofrenopedagogiki, jestem także w trakcie studiów podyplomowych na kierunku: Logopedia. Aktualnie wychowawaca najstarszej grupy. Pracę z dziećmi uważam za swoje powołanie. Daje mi ona ogromną radość, a każdy uśmiech i sukces dziecka motywuje do dalszego działania. Każdy dzień pracy z dziećmi uważam za nowe, trudne wyzwanie. Dlatego nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe.  W pracy z dziećmi wykorzystuję metody aktywizujące i nowoczesne środki dydaktyczne.  Dbam o dobrą atmosferę w grupie. Aktualnie na urlopie macierzyńskim.

Agnieszka Kołek- logopeda (aktualnie w trakcie urlopu macierzyńskiego)
Z zawodu jestem magistrem komunikacji społecznej ze specjalnością pedagogiczną. Ukończyłam również logopedię i wychowanie przedszkolne z nauczaniem początkowym.W przedszkolu pracuję jako logopeda. Prowadzę terapię logopedyczną z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz z dziećmi  przedszkolnymi powyżej 5 roku życia.Największym sukcesem jest dla mnie prawidłowo wypowiedziana nowa, trudna dla dziecka głoska lub wyraz. Nieustanie podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w różnych szkoleniach oraz warsztatach logopedycznych i pedagogicznych.  Staram się, aby na moich zajęciach dzieci uczyły się poprzez zabawę.

Justyna Kazińska - terapeuta

Magdalena Kubiak - terapeuta

Anna Urkiel - logopeda

Izabella Krajewicz - pomoc pedagogiczna

Kamila Stodolna - pomoc pedagogiczna dla dzieci SPE

Iwona Masternak- pomoc pedagogiczna w najmłodszych grupach.

Razem z nami

Nasze przedszkole posiada własną, odpowiednio wyposażoną, kuchnię w której każdego dnia przygotowywane są świeże posiłki dla przedszkolaków. Pani Alicja  dba o to, żeby dania były urozmaicone i dostosowane do potrzeb żywieniowych małych dzieci. Jemy więc smacznie, zdrowo i w przyjaznej atmosferze! Natomiast Pani Małgosia dba o to, aby w naszym przedszkolu było zawsze czysto i przyjemnie

Marta Każmierska - nauczyciel prowadzący grupę Sówek

Zapisy dzieci do przedszkola.

Przyjmujemy zapisy dzieci do przedszkola na rok szkolny 2020/2021. Karta zgłoszenia do pobrania z zakładki O NAS - REKRUTACJA lub DOKUMENTY                                   Ogłaszamy rekrutację uzupełniającą do ZERÓWKI i ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH - dzieci z roczników 2014, 2015, 2016                                                                            

Zapraszamy do polubienia naszej strony!

Tam znajdziecie Państwo zdjęcia i najbardziej aktualne relacje z życia naszej przedszkolnej społeczności.https://www.facebook.com/NiepublicznePrzedszkoleBajkowaKraina/

Najwyższa ocena dla naszego przedszkola !!

Z przyjemnością informujemy, że przeprowadzona ewaluacja zewnętrzna w zakresie wymagań:przedszkole realizuje koncepcje pracy ukierunkowaną na rozwój dzieci, dzieci są aktywne, przedszkole wspomaga rozwój dzieci, z uwzględnieniem ich indywidualnych potrzeb,wykazała, że Przedszkole Bajkowa Kraina w Tulcach, spełnia wszystkie wymagania w tym zakresie na poziomie A- czyli bardzo wysokim. PDF

Ostatnio dodana galeria